Zkušenost zákazníka:
Podívejte se, jak jsme implementovali řešení Autodesk Vault do společnosti Moravia Cans, napojili jej na informační systém a zoptimalizovali firemní procesy životního cyklu výrobku.
Dozvíte se jaké výhody tato implementace pro firmu znamenala a jak se zefektivnil proces toku informací ve firmě o průběhu návrhu a životním stavu výrobku.
Společnost Moravia Cans a. s. se řadí mezi přední evropské výrobce aerosolových nádobek. Své výrobky exportuje do více než 35 zemí světa a zaměstnává přes 480 odborníků. Společnost při tom spoléhá na vlastní specializovanou skupinu výzkumu a vývoje (R&D), která je zodpovědná nejen za inovace zaměřené na zákazníka, ale také za celou řadu vlastních patentů.
Do jejich portfolia technologií se řadí: hloubkové tváření těla nádobky (Deep Full Body Shaping) s patentovanou 360° technologii reliéfního tváření (Embossing). Dále nárazové protlačování (Impact Extrusion) s využitím patentovaných super slitin (Patented Super Alloys). A nově i technologie DWI (Draw and Wall Ironing). Společnost neustále investuje do nejlepších dostupných zařízení, technologií, systémů a lidí. Díky, čemu zvyšuje svou efektivitu a svou konkurenceschopnost na trhu. Jednou z řady těchto investic bylo i schválení prozatímního řešení v podobě nasazení Vaultu Basic v listopadu 2019.
Další novinky a trendy najdete v magazínu Inventor News
Přečtěte si důležitá témata zaměřená na využívání CAD/CAM aplikací Autodesk ve strojírenství, konstrukci a výrobě. S řadou článků o Inventoru, Fusion 360, Vaultu, také další zajímavé informace o CAM řešení, simulačních nástrojích a mnoho dalšího.
Prvním, ale zásadním krokem k nasazení řízeného archivu byla implementace Vaultu Basic. Na začátku celého projektu se detekovali hlavní cíle - vytvořit centrální úložiště, zvýšit efektivitu oddělení konstrukce, automatizace rutinních činnosti, zhodnocení inženýrských znalostí a zálohování dat. Všechny tyto klíčové výzvy řešení od společnosti Adeon splňovalo. Dále společnost Adeon přišla s vizí budoucího nasazení komplexního řešení s podporou sofistikovanějšího Vaultu Professional s propojením na podnikový ERP systém.
S touhle vizí bylo přistoupeno k přípravě dat. Byla navrhnuta struktura organizace dat v uložišti, vytvořena metodika kategorizace dat a definovány klíčové vlastnosti. Pomocí jednoduchého formuláře byla zajištěna standardizace dat pro budoucí nasazení v komplexního řešení.
Za správné vyplnění vlastností odpovídal konstruktér, přičemž jeho činnost nebyla nijak kontrolována. Vznikl tak zde prostor pro chybu, která se budoucím nasazením pokročilejšího Vaultu zcela eliminuje.
Základ pro nasazení Vaultu Professional tvořila detailní analýza firemních procesů. Přičemž se již částečně vycházelo z informací, které se získaly během implementace Vaultu Basic. Dále pro detailní upřesnění informací proběhlo několik kol rozhovorů s vedoucími pracovníky za jednotlivá oddělení a zástupcem interního informačního systému. Cílem analýzy bylo rozšířit možnosti pro standardizaci návrhových dat vytvářených v systému Autodesk Inventor takovým způsobem, aby zahrnovaly veškeré potřebné informace pro plánované z cela plně automatizované přenosy konstrukčního kusovníku do podnikového informačního systému. Dále zabezpečit jednoznačnost dat, zároveň automatizovat rutinní činnosti např. zakládání skladových karet vyráběných položek a exporty struktur výrobku do podnikového ERP systému. Zvedení automatizovaného publikování „vydávané“ dokumentace pro zakázku do výroby – generování PDF a DXF souborů. Zavedení konstrukční rozpisky ve výkrese, bez nutnosti vyžadovat manuální vyplnění konstruktérem.
Zavedení mechanismu řízené revize dokumentace. V důsledku těchto změn došlo k eliminaci možnosti vzniku „lidské“ chyby, která vyplývala z ručního zadávání informací.
Rozšířené možnosti řešení, které vychází již ze zkušeností získaných během používaní Vaultu Basic obsahuje následující body:
Skvělá spolupráce
Hodnocení a průběh celé implementace Vaultu Professional ve spolčenosti Moravia Cans a. s., hlavních přínosech nového řešení okomentoval v rozhovoru šéfkonstruktér Vilém Pippal.
„Celkový přechod na nový Vault s propojením do ERP systému byl velice náročný, jelikož jsem neměl s realizací žádné zkušenosti. Nicméně pan Jiří Vrla a jeho tým ze společnosti Adeon s kterým jsme řešili samotnou realizaci byl velikou oporou. Nejen v určení základní struktury činností, ale i následujících propojení a určení důležitých vlastností. Nejvíce času se strávilo u definice s propojením na ERP systém a logiky číslování artiklů. Jelikož jsme v ERP systému byli omezení velikosti polí a to 18 znaků. Prvotní myšlenka byla použití stávajících čísel výkresu jako i číslo artiklu v ERP systému na což jsme byli v celé firmě zvyklí. Nakonec byla zvolena jednoduchá číselná logika a číslo výkresu byla jako podružná vlastnost. Následovalo vydefinování vlastností, které se budou přenášet mezi systémy.
Jelikož v naší firmě každé oddělení spravuje určitý typ artiklů byla nutnost rozdělení do více kategorií a ke každé kategorii přistupovat jinak. Tady opět společnost Adeon nezklamala, jelikož jsem byl zvyklí od implementace samotného ERP systému často slyšet, že to nejde nebo že by to bylo až moc drahé a zbytečné. Celková ohebnost a možnost programování mě mile překvapily. Díky tomu jsme měli z poloviny vyhráno. Po dokončení programových úprav nastala práce pro naše oddělení konstrukce, a to bylo začít všechnu naši výkresovou dokumentaci překlápět do nové databáze.
I tady vznikl problém na straně ERP systému, který se musel urgentně vyřešit. Do spuštění zbývalo ještě asi půl roku, ale data jsme nemohli plnit až do jeho spuštění. Naštěstí společnost Adeon našla řešení pro plnění do náhradní databáze. Opravdu jsem nečekal, co samotné překlápění znamená původní moje myšlenka byla, že vezmeme data a jedním klikem se vše překlopí, ale díky tomu že jsme používali Vault Basic i jako zálohovaný disk a po doplnění všech potřebné vlastnosti, které jsme si vydefinovali u analýzy se nám nakonec na úkor nějakých přesčasů se povedlo úspěšně data nachystat.
Co se týče přidané hodnoty a časové efektivity – strávený čas při vyplňování vlastností a řízení životního cyklu se sice prodloužil, ale tohle je mnohonásobně vynahrazeno celkovou přehledností automatického řízení revizí a určení jasných mantinelů jakým způsobem tvořit výkresovou dokumentaci.
Z celkového hlediska bylo velice správné rozhodnutí se pustit do realizace implementace Vaultu Professionalu. Z doby informačního pravěku při využití jen zálohovaného uložiště až po využití možností 21. století. Rozhodně můžu kdekoliv doporučit společnost Adeon a rozhodně bych i s odstupem času volil stejně.“
Pomůžeme efektivně nasadit řešení na základě analýzy k optimalizaci procesů.
Řada dostupných připravených školení i příprava školících plánů na míru podle vašich požadavků.
S radostí vám připravíme specifickou nabídku, ať už potřebujete pomoci v oblasti BIM, CAM, CAD, 3D tisku, IT, konstrukčních prací, nebo s nákupem hardwaru či softwaru.
© Adeon CZ s.r.o. Všechna práva vyhrazena.