Search
Nastavení
Vyhledávat pouze přesnou shodu
Adeon_20_let_vyroci
» Reference » Nasazení Inventoru ve společnosti ZAMET

Zkušenost zákazníka:

Nasazení Inventoru ve společnosti ZAMET

Podívejte se, jak jsme implementovali řešení Autodesk Inventor do společnosti ZAMET a jaké výhody jim tento přechod na moderní 3D CAD prototypování přineslo v jejich výrobě.

Základní informace

Zadavatel:
ZAMET, s. r. o.
Firma ZAMET, s. r. o., byla založena v roce 1994. Předmětem její činnosti je kovovýroba se zaměřením na zpracování  plechu, výrobu plechových dílů a jejich sestav, provedení povrchové úpravy a montáže, dále pak obrábění a výroba upínací techniky
Náš úkol:
Dodání produktového řešení, implementace, školení a technická podpora daných produktů a postupů CAD programů.
Realizace:
2006
Zamet logo

Související nástroje

Product Design & Manufacturing Collection

PDM Collection

Kolekce programů od společnosti Autodesk, primárně určeny pro strojírenský návrh.

Autodesk Inventor

Inventor

Profesionální 3D CAD aplikace pro digitální navrhování, konstruování a prototypování.

AutoCAD Mechanical

AutoCAD Mechanical

Známý AutoCAD se sadou nástrojů pro větší produktivitu v procesu 2D strojírenského návrhu.

Fusion 360

Fusion 360

Moderní CAD-CAM cloudová aplikace pro 3D digitální vývoj, design a výrobu.

O projektu

Firma ZAMET je pro své činnosti je vybavena moderními technologickými zařízeními, jako jsou lasery, ohraňovací lisy, svařovací roboty a svařování v ochranných atmosférách. V roce 2005 byla ve firmě zřízena nová pobočka zabývající se obráběním, která je vybavena širokým sortimentem CNC obráběcích strojů.

V roce 2003 získala společnost ZAMET certifikát systému managementu kvality (od roku 2009 dle ČSN EN ISO 9001:2009). V roce 2007 obdržela firma certifikát systému environmentálního managementu dle normy ČSN EN ISO 14001:2005. V roce 2012 získala společnost ZAMET certifikát systému managementu kvality Tavného svařování kovových materiálů – vyšší požadavky na jakost při svařování dle ČSN EN ISO 3834-2: 2006.

Firma se zaměřuje na komplexní realizaci zakázek směřujících do různých odvětví průmyslu pro tuzemské i zahraniční odběratele. Váženým odběratelem výrobků firmy ZAMET je subdodavatel společnosti GE Medical Systems, což je světová jednička v oboru medicínských diagnostických přístrojů (magnetická rezonance, počítačová tomografie, nukleární medicína). Společnost GE Medical Systems má nekompromisní požadavky na kvalitu a přesnost výrobků, což předpokládá spolehlivé dodržování technologických postupů při výrobě. Aby mohla firma ZAMET splnit tyto náročné požadavky, je nucena používat nákladné svařovací přípravky. I přes veškerou snahu se projevovala několikaprocentní závadnost. Vedení firmy se tak rozhodlo vybudovat vlastní konstrukční kancelář vybavenou výkonným 3D modelářem. Jejím primárním úkolem je vývoj a návrh kvalitních technologických přípravků a zajištění přesné výkresové dokumentace pro výrobu. Ve výběrovém řízení na CAD systém zvítězil Autodesk Inventor. A to nejen pro své rozsáhlé a multifunkční schopnosti, ale i s ohledem na jeho široké rozšíření mezi kooperanty společnosti ZAMET. 

Vyzkoušejte si nástroj Inventor na 30 dní zdarma

Při realizaci používáme nástroj Inventor. Vyzkoušejte si parametrické 3D modelování a kreslení prvků bezplatně na 30 dní ve zkušební verzi.

Stáhnout zdarma
Autodesk Inventor

Implementace Inventoru

Začátkem roku 2006 došlo k implementaci první licence Inventoru s podporou společnosti ADEON CZ. Po nasazení systému byl v průběhu čtyř měsíců v Inventoru navržen a následně vyroben s minimálními náklady vlastní svařovací přípravek. Jeho použitím ve výrobě došlo ke zrychlení procesu svařování o 75 %. Nastavením přepětí komponentů v přípravku bylo docíleno přesných rozměrů po vychladnutí svařence. Ubylo rovněž zdlouhavé čištění a zabrušování svarových housenek. Při výrobě nové série svařenců, která zahrnovala 1 500 kusů, nedošlo k výskytu ani jednoho zmetku. Během zmíněných čtyř měsíců byla zcela naplněna kapacita svařovacího robotu CLOOS do nepřetržitého provozu. Do jednoho roku po nasazení Inventoru došlo k takovému nárůstu zakázek, že firma byla nucena zakoupit další svařovací roboty.

Vzhledem k logickému zvyšování požadavků na konstrukci bylo softwarové vybavení kanceláře letos rozšířeno o další licenci CAD systému Autodesk Inventor. Využívání výhod Inventoru má nesporný vliv nejen na inovativní růst produkce, ale i na snižování závadnosti výrobků. Díky tvorbě digitálních prototypů tak dochází k rychlejšímu ověřování a nastavování různých technologických postupů. Firma nyní může poskytovat svým zákazníkům klasické i moderní způsoby zpracování výkresové dokumentace a předávat data i ve srozumitelné digitální 3D podobě. Ve výrobě zvláště oceňují do detailu rozpracované svařované sestavy a přesné výrobní výkresy plechových dílů. Oddělení zpracování plechů firmy ZAMET přivítalo především jasně definované osy ohybů v rozvinutých tvarech, čímž i zde dochází ke zkracování přípravných časů s minimální zmetkovitostí.

Po nasazení systému byl v průběhu čtyř měsíců v Inventoru navržen a následně vyroben s minimálními náklady vlastní svařovací přípravek. Jeho použitím ve výrobě došlo ke zrychlení procesu svařování o 75 %.

Pořiďte si nástroj Inventor v našem e-shopu

Líbí se vám, co Inventor dokáže? Nám ano, proto ho používáme. V e-shopu najdete detailní informace o nástroji, přečtěte si je ještě před nákupem.

Přejít do e-shopu
Autodesk Inventor

Související služby a řešení

Adeon-CAD-strojirenstvi-500

Strojírenství

Programové CAD řešení pro strojírenský design, konstruování a přípravu výroby.

Instalace a nastavení

Instalace a nastavení

Programové řešení vám nainstalujeme a nakonfigurujeme na vaše pracovní stanice.

Technická podpora

Technická podpora

Certifikovaná technická podpora zkušených konzultantů k dispozici pro vaše projekty.

Školení

Školení

Řada dostupných připravených školení i příprava školících plánů na míru podle vašich požadavků.

Další případové studie »

blank
2020
Strojírenství
Zvýšení efektivity práce a zavedení PDM systému a automatizace v ICE Industrial Services.
blank
2016
Strojírenství
Výrazná úspora času a techniky a odbourání ručního přepisování údajů z CADu do ERP.
blank
2016
Strojírenství
Znalostní a technologický audit může znamenat zvýšení produktivity práce v konstrukci o více jak 37 %.
blank
2006
Strojírenství
Výhody implementovaného řešení Autodesk Inventor v konstrukcia výrobě do společnosti ZAMET.

Nechte si od nás nezávazně poradit

S radostí vám připravíme specifickou nabídku, ať už potřebujete pomoci v oblasti BIM, CAM, CAD, 3D tisku, IT, konstrukčních prací, nebo s nákupem hardwaru či softwaru.

Nezávazně poptat pomoc

© 2002–2022 Adeon CZ s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram