Inventor aplikace - OuterSurface

image00Aplikace pro Autodesk Inventor, která Vám umožní jedním kliknutím zjednodušit sestavu (nebo složitou součást) a vypočítá její vnější povrch. Můžete také nastavit rovnou export sestavy do zjednodušeného dílu (IPT) nebo formátu ADSK (např. pro Autodesk Revit).

Pokud si chcete aplikaci pouze vyzkoušet, máte možnost 14-denního trialu. Stačí si aplikaci stáhnout a nainstalovat. 14 dní Vám bude fungovat v plné verzi. 

Ukázka zjednodušení:

Zjednodušená sestava

 

Stáhněte si aplikaci OuterSurface

Aplikaci najdete ke stažení na našem Autodesk App Storu.

 

Videoukázka aplikace

 

 

Instalace:

Instalace aplikace je velmi jednoduchá. Pouze stáhněte instalační soubor, spusťte jej a odklikejte ji přes tlačítko "Next"/"Další". 
Defaultní instalační cesta je: "..\Program Files\ADEON\OuterSurface".
Po Instalaci spusťte aplikace Autodesk Inventor. Pokud se Vás zeptá na migraci aplikace, tak ji potvrďte (záleží na verzi Inventoru, kterou používáte).
Aplikace Vám nyní funguje ve 14 denní TRIAL verzi.

Načtení doplňku: 

Pokud se Vám aplikace nezobrazuje v Inventoru, zkontrolujte si zda je doplněk správně načten. Na kartě "Nástroje" zvolte "Doplňky". Zde vyhledejte doplněk "Adeon_Plugin_OuterSurface" a zkontrolujte, že má minimálně zaškrtnuto "Načteno/uvolněno" popř. "Načíst automaticky". Pokud zde zaškrtnutí chybí, tak to napravte. Aplikace pak může vyžadovat restart Inventoru.

Chcete-li aplikaci schovat, ale né odinstalovat, tak toto zaškrtnutí zrušte. Aplikace pak bude nadále nainstalována, ale nebude se zobrazovat na kartách Inventoru.

 

Postup práce s aplikací

Na sestavě: Otevřete si sestavu, kterou budete chtít zednodušit. Na kartě "Setavení" klikněte na funkci "OuterSurface". Pokud chcete zjednodušený díl uložit (např. pro kontrolu) tak zkontrolujte, že je zaškrtnuto "View Simplified Part". Pokud chcete rovnou provést i export do formátu ADSK, tak zaškrtněte "Create ADSK part". A potvrďte přes tlačítko "Calculate Outer Surface". 

Postup pro díly (IPT) je stejný. Tlačítko "Outer Surface" naleznete po otevření dílu na kartě "3D Model".

 

Verze

2.0.1:

  • Přidán export ADSK

1.1.2:

  • Vylepšeny exporty složitějších sestav

 

Podpora

Pokud narazíte na problémy s fungováním aplikace, tak  nás prosím kontaktujte na app@adeon.cz