Facebook  Twitter  YouTube  RSS  Kontakt  |  English

Autodesk Inventor Publisher

inventor_publisher_2013_boxshot_web_200x200Hledáte software pro rychlou tvorbu efektní obchodně-technické dokumentace? Autodesk vyvinul program Inventor Publisher s jednoduchým ovládáním pro uživatele bez nutných znalostí CAD systému s možností tvorby především elektronické dokumentace z různých 3D dat.

Inventor Publisher vám pomůže snadno vytvořit montážní schémata s návody na sestavení, servisní manuály, digitální katalogy vašich výrobků, ale i výukové a instruktážní animace.

 

 

Pozor! Inventor Publisher již Autodesk nedodává. Jeho funkce nyní od verze 2017 obsahuje přímo program Inventor.

Pracovní postup pro Inventor Publisher se dá rozdělit do tří základních kroků:

  1. Načtení dat - schopnost načíst 3D modely Autodesk Inventor, CATIA, ProENGINEER,
    DWG (3D), DWF, DWFx, STEP, IGES a SAT. Tyto formáty se dají dokonce různě kombinovat, takže můžete mít v jednom souboru Inventor Publisheru (IPB) sestavu z Autodesk Inventoru, STEPu i DWF.
  2. Úpravy snímků - každý snímek může mít svůj styl zobrazení, vlastní pozadí, časování, přechod a podrobný popis. Velmi rychlý a pohodlný je tzv. rozstřel sestavy a různé pohyby s komponenty, přičemž uplatníte automatické pozicování s využitím iVlasností. Do jednotlivých snímků můžete vkládat textová pole a obrázky.
  3. Publikování - výstup do nejpoužívanějších současných formátů elektronické dokumentace jako jsou dokumenty pro MS Word, MS PowerPoint a Adobe PDF, dále obrázky (PNG, JPG, GIF, BMP, TIFF, EMF, EXIF a WMF), animace do AVI nebo Adobe Flash a interaktivní formát Autodesk DWF, příp. DWFx.

Autodesk Inventor Publisher vám umožní bezproblémový import 3D modelů z různých CAD systémů, snadné vytvoření animačních sekvencí v různých stylech zobrazení a rychlý export do známých formátů bezpapírové dokumentace.

Výrobci mohou začít s tvorbou své produktové dokumentace už v počátku návrhového procesu. Při použití nativních dat z Inventoru dochází po změnách v 3D modelech k automatickým aktualizacím všech příslušných snímků. Snížení doby pro vznik obchodně-technické dokumentace a zjednodušení celého procesu vede rovněž k redukci potřebných nákladů a k rychlejšímu uvedení vašich výrobků na trh.

 

Publisher Mobile Viewer

App store Android market

Aby byl Publisher opravdu využitelný software pro potřeby dnešních zákazníků, či obchodních zástupců k prezentaci výrobků, je ideální mít data z Publisheru stále po ruce. K těmto účelům existuje aplikace Publisher Mobile Viewer, která umožňuje prohlížet 

3D modely a montážní návody publikované z Inventoru Publisher na mobilních zařízeních Apple iPhone, iPad a iPod. 

 

 

ipublisher01_smallipublisher02_small
ipublisher03_smallipublisher04_small