Facebook  Twitter  YouTube  RSS  Kontakt  |  English

Autodesk MudBox

mudbox 2017 badge 256pxTento software pro digitální sochařství a mapování textur Vám poskytuje volnost k vytváření 3D modelů, které jsou poté využitelné v animacích či koncepčních návrzích. To vše bez toho abyste se museli zabývat zbytečnými technickými detaily. Navržen profesionály z filmového, herního, televizního a designerského průmyslu, Mudbox kombinuje intuitivnost ovládání s profesionálními nástroji štětců a šablon pro jednoduché vytváření skvěle vypadajících modelů.

 

1_-_malDesigneri občas potřebují něco vymodelovat od ruky. Ať už to je tvar nového auta či postavička do počítačové hry. V tomto jim v minulosti dopomáhaly hroudy hlíny, které se doslova otesávali různými nástroji do požadované podoby. V modernější variantě se pak tyto tvary dají nasnímat pomocí 3D skeneru a převést na 3D model využitelný v CADu.

 

2_-_malAutodesk MudBox je kompletně virtuální cesta, která Vám v počátku poskytne onu „hroudu hlíny". Ta může mít již tvar daný šablonou. To může být například základní hlava člověka, zvíře, auto, kostka, tělo člověka apod. Tyto tvary poté lze pomocí obšírné sady nástrojů tvarovat dle fantazie uživatele. V konečné fázi nabídne i možnosti pro vytváření velmi kvalitního vzhledu pomocí textur a případného tvarování pomocí kloubů. Například ruka člověka může být v natažené či pokrčené poloze uložena v polohové reprezentaci.

 

3_-_mal