Inventor View

inventor-2014-badge-200pxJedná se o prohlížeč nativních formátů programu Inventor 2014, ale umí načítat i starší data od verze Inventor 6 bez nutnosti migrace. Kromě prezentací spolehlivě otevřete součásti, sestavy i výkresy.

 

Základní využití Inventor View je pro ty, kteří nemají dostupnou licenci Autodesk Inventor, ale potřebují detailně prohlížet modely součástí a sestav přímo ve 3D prostředí a tisknout výkresy formátu IDW. Prohlížeč však usnadňuje práci i aktivním uživatelům Inventoru. Pokud při vývoji konstrukčního návrhu požadují konfrontaci několik projektů najednou, stačí spustit jen jeden proces Autodesk Inventor a jeden proces Inventor View, čímž se výrazně šetří zatížení počítače. Prohlížeč navíc umí přepínat mezi projekty a otevírat několik souborů z různých projektů najednou. Okna se potom dají naskládat jako dlaždice nebo kaskádovitě.


InventorView2014(2)

 
Ovládání je podobné jako u samotného Inventoru. Pro posun a přibližování se dá využít prostřední tlačítko a kolečko myši, ale k dispozici jsou i příkazy jako přiblížit vše nebo oknem, otáčení 3D modelem, změny zobrazení z vystínovaného na drátový, perspektivní kamera a rychlé natočení do předdefinovaného pohledu. Nechybí ani výhody některých klávesových zkratek, které známe z programu Autodesk Inventor - F1 ke spuštění nápovědy pro aktivní příkaz, F2 na posun obsahu v grafickém okně, F3 k přibližování a oddalování obrazu, F4 k otáčení s modely součástí a sestav, F5/Shift+F5 pro návrat do předchozích nebo přesun do dalších pohledů, F6 pro ISO pohled, Shift+F3 na zoom oknem a Home pro zoom vše.

InventorView2014

 

Kromě tisku výkresů i modelů můžeme kontrolovat a upravovat tzv. iVlastnosti, pomocí kterých lze vyplňovat razítka a kusovníky výkresů. Inventor View dále poskytuje editor projektů s kompletní správou návrhových projektů, totožně jako v prostředí aplikace Autodesk Inventor (úprava a přidávání cest, použití knihovny stylů, možnosti složky atd.).
Inventor View je freeware a na naší webové stránce Ke stažení najdete odkaz ke stažení programu, přičemž si můžete vybrat ze třinácti jazykových verzí včetně češtiny. Dostupné jsou zde též příslušné Service Packy.