Autodesk Design Review

DesignReviewBezplatné prohlížení, tisk, odměřování, poznámkování nejen dwf souborů. Design Review obsahuje jednoduché navigační nástroje pro orientaci ve 2D i 3D dokumentaci. Manipulace s modelem, posunutí jednotlivých dílů, zobrazení v řezu, nastavení průhlednosti vybraných dílů nebo skrytí výrazně zpřehledňuje možnosti prohlížení a kontroly celých 3D sestav a projektů.

Tento bezplatný nástroj je plně integrován se všemi aplikacemi Autodesk a je samostatně k dispozici pro uživatele kteří potřebují prohlížet, tisknout a poznámkovat konstrukční a projekční data nejen ve formátu DFW. DWF soubory vzniknou tiskem, publikováním nebo exprotem z libovolné aktuální CAD aplikace Autodesku (AutoCAD, Revit, Inventor, Civil...). Základní funkcí programu Design Review je možnost prohlížení dat a jejich tisk.

 

Design Review obsahuje jednoduché navigační nástroje pro orientaci ve 2D i 3D dokumentaci. Manipulace s modelem, posunutí jednotlivých dílů, zobrazení v řezu, nastavení průhlednosti vybraných dílů nebo skrytí výrazně zpřehledňuje možnosti prohlížení a kontroly celých 3D sestav a projektů.


DesignReview2013

 

Pomocí tohoto programu však můžete nejen tisknout a prohlížet, ale i doplňovat poznámky do vytvořené dokumentace tzv. "redlining" (ve 2D i 3D). Tyto poznámky, revize apod. projektanti a konstruktéři můžou načíst zpět do svých CAD programů (AutoCADu, Inventoru, Revitu ...) a využít pro další práci.

 

Do dwf formátu můžete při vytváření uložit automaticky i různé informace o jednotlivých prvcích v modelu. Design Review dále nabízí funkci pro porovnání dvou souborů. Rozdíly mezi soubory zobrazí v přehledné tabulce a graficky barevně zvýrazní v prostředí výkresu.

 

Při společné instalaci s programem DWG TrueView (bezplatný prohlížeč dwg) načítá DesignReview i formáty dwg. Při načítání formátu dwg dojde k jeho konverzi na dwf a pak je možno využít plně všech nástrojů vč. poznámkování a porovnání souborů.

 

Aktuální verze CAD programů Autodesku umožňují načítání připomínek vytvořených v programu DesignReview zpět do pracovního souboru příslušného CADu.