Skenují podklady formátů A1 - A0++. Jsou zde pro všechny uživatele, kteří mají požadavek na skenování do souboru, sítě či na tiskárnu. Skenery CONTEX jsou šetrné k originálu, zaručují vysokou přesnost a věrně zachycují i ty nejmenší detaily. Představují tak správnou a dlouhodobou investici, která umožní vytvářet tisíce skenů denně. Ať jste strojařem, architektem, GIS pracovníkem, archivářem, knihovníkem či reprocentrem, z naší bohaté nabídky si jistě vyberete.
 

Hlavní charakteristiky

  • nejširší nabídka velkoformátových skenerů (A1 - A0++) na světě
  • skenovací SW Nextimage a kopírovací SW JETimage
  • optické rozlišení 508 - 1200 dpi
  • interpolované rozlišení 1200 - 9600 dpi
  • rychlost barevného skenování až 3,0"/,
  • rychlost monochromatického skenování až 12,0"/s
  • možnost skenování tlustších médií
  • u vybraných modelů možnost přímého kopírování bez potřeby připojení k PC
  • jednoduchá obsluha, automatická kalibrace, snadná údržba

 

Série HD

contex-hdVelkoformátové skenery z HD série jsou ideálním řešením pro reprografická centra, designéry, grafická studia, pracovníky knihoven, Tyto skenery jsou vybaveny vysoce kvalitními CCD (charged coupled device) čipy. Většinu modelů je možno kdykoliv během životnosti povýšit na verzi PLUS a docílit tak vyšší skenovací rychlosti a většího interpolovaného rozlišení. Bezespornou výhodou je rovněž i možnost skenování hrubších médií.

 

Série SD

contex-sdVelkoformátové skenery SD série reprezentují 44" skenery (1 118 mm skenovací šíře). Jedná se o velkoformátové skenery, které používají nejmodernější CIS (contact image sensor) snímače s vysokým optickým rozlišením. Všechny modely této série poskytují výjimečně výkonné monochromatické skenování (výsledkem jsou ostré a čisté č/b rastry, skvělá reprodukce v stupních šedi) a vysokou rychlost barevného skenování. Skenery jsou určeny zejména pro skenování technických výkresů, architektonických návrhů či jednoduchých map. Jsou tak vhodným řešením pro uživatele CAD a AEC.

 

Skener XD2490

contex-xd2490Tento A1 skener je novinkou společnosti CONTEX. Je určen zejména uživatelům z oblasti CAD, architektury a strojírenství se sníženým rozpočtem na nákup skeneru. XD2490 je osazen CIS snímači stejně tak jako úspěšná SD série. S tímto skenerem je automaticky dodáván i skenovací SW Nextimage. Díky své jednoduchosti v obsluze, rychlosti, nízkými nároky na údržbu se jistě stane oblíbeným kancelářským zařízením v mnoha projekčních či konstrukčních odděleních.

 

Nová HD série

A0 skenery (skenovací šíře 914 mm)

HD3630
HD3650

A0+ skenery (skenovací šíře 1067 mm)

HD4230
HD4230i
HD4250

A0++ skenery (skenovací šíře 1372 mm)

HD5450

 

Nová SD série

A0+ skenery (skenovací šíře 1067 mm)

SD 4410
SD 4430
SD 4450
SD 4490