Novinky Vault 2013

Rodina Vault obsahuje produkty Vault "Basic", Vault Workgroup, Vault Collaboration, Vault Professional. Autodesk Vault "Basic" je distribuován s produkty Inventor, AutoCad Mechanical, AutoCAD Electrical atd. Další úrovní správy dat je produkt Vault Workgroup, přidávající správu revizí a vyšší úroveň zabezpečení na souborové úrovni. Autodesk Vault Collaboration obsahuje všechny funkce Vault Workgroup a přidává funkčnosti potřebné pro větší týmy designérů napříč pobočkami společnosti. Mezi rozšiřující funkce patří: replikace dat poboček, přístup přes webového klienta, integrace Sharepoint a podpora služby Active Directory.

Autodesk Vault Professional nabízí správu kusovníků, jejich přenos do podnikových systémů a změnové řízení. Každý výrobek v rodině navazuje na předchozí, rozšiřuje možnosti předchozího o další funkčnosti.

 

Přehledová tabulka změn pro verze 2013

Vault2013_moznosti

 

Nové integrace:

Vault je nyní dostupný i v produktech Autodesk Moldflow Autodesk Moldflow, Autodesk ECSCAD Autodesk ECSCAD, Autodesk Alias Design Autodesk Alias Design, Autodesk Alias Automotive Autodesk Alias Automotive, Autodesk Alias Surface Autodesk Alias Surface

 

Sharepoint integrace:

Rozšířená integrace Vaultu na podnikové úrovni, možností užšího zaintegrování do produktů Microsoft Sharepoint, kdy uživatelé Sharepoint jsou schopni vyhledávat a zobrazovat si data z úložiště Vault.

 

Životní cykly:

Ve verzi 2013 je možno si do životních cyklů přidat nová uživatelem definovanná schémata. Uživatel si může definovat podmínky za kterých je možno změnit životní cyklus výrobku, případně složky projektu. 

vault2013_lifecycles

 

Efektivnější pracovní postupy:

2013 má přepracovaný "Open" dialog, s možností vlastního nastavení zobrazení, umožňuje uživatelům vybrat si zobrazované sloupce a využít filtrování a řazení stejně, jako je tomu ve Vault Exploreru. Samozřejmostí je možnost přepínání vzhledu mezi zobrazením ikon souborů nebo seznamovým výpisem souborů apod.

Vault2013_opendialog

 

Vylepšení příkazu "Zařaď":

Reakcí na požadavky ze strany uživatelů, ve verzi 2013 umožňuje příkaz "Zařaď" nastavit si "skenování" projektového adresáře nebo dané složky (podsložek) a dohledávát v ní automaticky související dokumentaci, jako jsou výkresy IDW, DWG a prezentační soubory IPN (platí pro Inventor).

 

Zlepšená správa iSoučástí a iSestav:

Verze 2013 řeší nesrovnalosti ve správě iSoučástí a iSestav vylepšením správy vztahů mezi soubory.

 

Změna kategorie dokumentu v průběhu návrhu:

S Vault 2013 můžete své dokumenty kategorizovat velmi snadno v průběhu jejich tvorby (práce s nimi). Záložka Vault je v Inventoru rozšířena o příkaz "Změnit kategorii", tak že můžete změnit kategorii výrobku přímo v Inventoru, aniž byste byli nuceni se vracet do prostředí Vault Exploreru (příkaz je dostupný i v ACAD).

Vault2013_category

 

Přístup na související "rodiče":

Autodesk Vault 2013 zavádí možnost otevření "rodičovského" modelu nebo výkresu přímo z dialogu souboru. Nyní se při procházení historie souboru, uživatel může přepnout do záložky "Kde je použito" a otevřít nadřazené soubory.

Filtry ze umožňují a usnaďnují identifikaci nebo izolaci 2D dokumentace související s komponentou.

 

Rozšiřitelnost:

Vault 2013 rozšiřuje a funkčnost možností přidávání vlastních objektů a vlastností v kusovnících (BOM). Také pokračuje ve zlepšování výkonu na straně serveru, snadnější údržby, replikace, kompatibilitu a přenos dat.

 

Vlastní objekty - od jednoduchého ukládání informací o kontaktech po tvoření životního cyklu výrobku, si uživatel nyní může definovat objekty pro ukládání a správu unikátního obsahu, aby odpovídaly firemním procesům.

vault2013_objects

Dopředná kompabilita - 2013 zavádí pro ADMS server možnost podpory předchozích verzí klienta. Znamená to, že ADMS server se migruje na verzi 2013 a klienti mohou zůstat na verzi 2012. Do budoucna má být tato podpora integrace na předchozí dvě verze CAD a Vault Exploreru.

Výkon a škálovatelnost - Autodesk neustále usiluje o zlepšení kvality a rychlosti svých produktů. Za tímto účelem Vault 2013 nyní nabízí podporu  pro 64-bitové verze serverových systémů.

 

 

Systemové požadavky

Pro Autodesk Vault Professional Client Software

 • Windows 7 SP1 (32-bit or 64-bit)
 • Windows XP Professional (SP3) (32-bit or 64-bit)
 • Intel Pentium 4 or AMD Athlon Processor, 1.6 GHz or higher (Minimum)
 • Intel Pentium 4 or AMD Athlon Processor, 2 GHz or higher (Recommended)
 • 1 GB RAM (Minimum)
 • 2 GB RAM (Recommended)
 • 1 GB volné místo na disku (doporučeno), 4 GB (preferováno)

Pro Autodesk Data Management Server (ADMS)

 • Windows 7 SP1 (32-bit or 64-bit)
 • Windows XP Professional (SP3) (32-bit or 64-bit)
 • Windows Server 2003, R2, SB, SB R2 (SP2) (32-bit or 64-bit)
 • Windows Server 2008, R2, SB (SP2) (32-bit or 64-bit)
 • Intel Pentium 4 or AMD Athlon Processor, 2 GHz or higher (Minimum)
 • Intel Pentium 4 or AMD 64-bit Dual Core Processor, 3 GHz or higher (Recommended)
 • 2 GB RAM (doporučeno), 8GB RAM (preferováno)
 • 100 GB volného místa na disku (doporučeno), 200 GB (preferováno), 500GB pro replikovaný server

 

Podporované databáze

 
Single Site Requirements
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard Edition (SP2, SP3) (32b, x64b) 
 • Microsoft SQL Server 2008 Workgroup Edition (SP3)  (32b, x64b)
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard a Enterprise Edition (SP3)  (32b, x64b)
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Express Edition (SP1)  (32b, x64b)
 • Microsoft SQL Server 2008 R2   Standard a Enterprise Edition (SP1)  (32b, x64b)

 

Replication Requirements

 • Microsoft SQL Server 2008 Standard a Enterprise Edition (SP3)  (32b, x64b)
 • Microsoft SQL Server 2008 R2   Standard a Enterprise Edition (SP1)  (32b, x64b)