Kalendář akcí a školení

Žádná událost k zobrazení
Autodesk Gold Partner

Citrix partner

Eset Gold Partner

HP Gold Partner

Microsoft Partner

Vzdálená podpora

Novinky Civil3D 2013

AutoCAD CIVIL3D ve verzi 2013 obsahuje stejně jako v předchozích verzích celou řadu vylepšení. Mezi hlavní novinky patří možnost trasovat a navrhovat železniční stavby. Byla doplněna další funkcionalita spojena s navrhováním sítí, v podobě návrhu tlakových potrubí a spousta dalších vylepšení nástrojů pro práci s povrchy, nebo nástroje survey. Zachovány či s drobným vylepšením jsou všechny funkce pro dopravní stavitelství, terénní úpravy, geodézii či vodohospodářství.

Také ve verzi 2013 je program dostupný s plnou podporou pro 32-bitový i 64-bitový operační systém. Zachována je také funkcionalita programu AutoCAD 2013 a AutoCAD Map 3D 2013.

 

Přehled novinek verze 2013

Subassembly Composer

Subassembly composer je nástroj, který Vám umožní vytvořit si vlastní libovolnou podsestavu pro použití ve vzorovém příčném řezu. Nástroj byl dříve dostupný pouze v rámci subscription centra, nově je volitelnou součástí instalace. Nástroj umožňuje modelaci libovolného tvaru, který může mí parametricky zadávané rozměry, podsestava může být uživatelsky kódovaná, lze definovat cílové povrchy, trasy i výškové profily. To vše je dostupné v přehledném pracovním prostředí.

subassembly_composer

Trasování železnic

Ve verzi 2013 se nově objevuje funkcionalita osahující nástroje a styly pro trasování a návrh železnic. Nově lze vytvářet trasu typu železnice. Nově je součástí také průvodce pro výpočet převýšení a pro jeho nastavení v trati.

c1

 

Nástroj Survey

Nástroj survey sloužící pro přímý import dat ze zaměření do výkresového prostoru bez potřeby konverze nebo úpravy dat přináší nové funkce. Obsahuje nové funkce pro prohlížení 3D survey dat usnadňující odhalení potenciálních problémů, případně míst vyžadující další zaměření. Dále jsou vylepšeny dotazy na filtrování dat, vyhledávání bodů, a jejich vlastností. K prvkům survey také mohou být doplněny popisky a styly a díky čemuž lze získat přehlednější grafický výstup zaměření.

c2

 

Tlaková potrubí

Novinkou je funkcionalita pro návrh tlakových sítí, včetně všech příslušných součástí. Návrh je podpořen katalogem součástí jako u potrubních sítí, s možností editovat jejich velikost či materiál.

c3

 

Povrchy

Tak jako v každé verzi i verze 2013 přináší nové nástroje pro tvorbu a editaci povrchu. Vylepšen je také nástroj pro analýzu povodí.

c4

 

Návrh koridoru

Navrhování koridoru doznalo drobné vylepšení v možnostech editace koridoru v půdorysu, řezu i v podélném profilu.

c5

 

Vizuální kontrola koridoru

V nové verzi jsou vylepšeny nástroje pro průjezd a kontrolu koridoru pomáhající odhalit skryté či jiné potencionální problémy vyžadující další úpravu trasy, profilu či příčného řezu.

c6

 

Potrubní sítě z GIS dat

Data z GIS aplikací importována do programu AutoCAD Civil 3D 2013 je možno použít pro návrh 3D potrubní sítě.

c7

 

Mračna bodů

Také ve verzi AutoCAD Civil 3D 2013 jsou dostupné nástroje pro práci smračny bodů. Nástroje umožňují import, klasifikaci, vizualizaci a třídění dat. Z těchto dat lze dále vytvářet například povrchy.

c8

 

Spolupráce s dalšími formáty

V nové verzi jsou vylkepšeny funkce pro import i export výkresů ve formátu DGN. Vylepšena je také funkcionalita a propojenost projektů s programem Autodesk Vault Collaboration AEC.