Kalendář akcí a školení

Žádná událost k zobrazení
Autodesk Gold Partner

Citrix partner

Eset Gold Partner

HP Gold Partner

Microsoft Partner

Vzdálená podpora

Novinky AutoCAD Plant 3D 2017

AutoCAD Plant 3D 2017Dne 7.4.2016 vyšla nová verze známého CAD programu postaveného na bázi AutoCAD - Plant 3D. Tato verze s označením  toho přináší opravdu spoustu nového Základem jsou samozřejmě jako vždy novinky ze samostatného programu AutoCAD, o kterých jsme již psali na našem blogu. Doporučujeme je tedy také nastudovat a pročíst si co nového přinesla samostatná aplikace AutoCAD.

 

acadblog165

 

Novou verzi programu Plant 3D si můžete stáhnout po přihlášení do vašeho Autodesk Account. Tam jej naleznete pod záložkou Produkty.

 

Souhrn novinek AutoCAD Plant 3D 2017

P&ID Kreslení

Nově můžete odlišit ve schématu P&ID jednotlivé linie potrubních tras. Například potrubí dimenze 80 můžete barevně odlišit od potrubí dimenze 100. 

 plant 2017 1

Vhodné je použít i novou možnost zprůhlednění linie. Tuto možnost je vhodné například použít při kontrole kdy správné potrubní trasy zesvětlíme a trasy k opravě se stanou zřetelnější.

plant 2017 2

Vícecestné ventily

Nově dochází k podpoře více cestných ventilů (Multi-port valve). Ty jsou rozšířené ve výrobních závodech potravin a farmaceutickém průmyslu.

plant 2017 3

Tažené ohyby potrubí

Při použití ohybů a kolen tvořených ohnutím rovného potrubí se nyní potrubí v koleni nerozdělí. Rozdíl je viditelný na následujících obrázcích.

plant 2017 4

plant 2017 5

Vytvoření vzdálenosti od referenčních bodů a hran v izometrii

Při automatickém generování izometrie  je nově možnost vložit kótu vzdálenosti mezi potrubím a dalšími 3D objekty.

plant 2017 6

Převodník PCF to Pipe

Pokud vám někdo pošle soubor izometrických dat *.pcf tak nově AC P3D umí z těchto dat vytvořit zpětně potrubí. Tato data mohou být i z jiného software podporující tento formát.

Vylepšené parametrické modelování zařízení

Nově byl do modeláře parametrického zařízení doplněn modul těles, se kterými lze celé zařízení vytvořit.  Jedná se především o doplňkové tělesa, kterými lze vytvořit plošiny, nohy, sedla atd. 

plant 2017 7

Vylepšení izometrie

Nově okruhy, které obsahují kompletní sadu ovládacích prvku nebo jiné potrubní smyčky jsou nyní zahrnuty na jeden list (Takové smyčky se tedy nerozdělují)

Dále byla provedena řada vylepšení která zlepšuje funkčnost izometrií a opravuje chyby a problémy které v minulosti vznikali.