Kalendář akcí a školení

Žádná událost k zobrazení
Autodesk Gold Partner

Citrix partner

Eset Gold Partner

HP Gold Partner

Microsoft Partner

Vzdálená podpora

BIM Snidane 2017 pozvanka

BIM Snídaně 2017 - Vše co chcete vědět o BIM

Akce již proběhla,
registrace jsou uzavřeny.

Připravili jsme pro Vás ve spolupráci se společnostmi Autodesk, Obcí architektů, Dolními Vítkovicemi, G4D a dalšími seminář pro všechny zájemce o uplatnění BIM (Building Information Modelling), tj. inteligentního 3D informačního modelu stavebního objektu.

S pojmem BIM jsme ve stavební sféře konfrontováni stále častěji, je proto čas se s ním seznámit a udělat si na něj názor. Seminář se uskuteční ve dvou termínech 13.6.2017 v Ostravě a 20.6.2017 v Hradci Králové - začátek je vždy v 9:00 hodin do zhruba 13:30h. Připravili jsme pro vás bohatý program plný zajímavých témat a řečníků. Těšit se můžete na zkušenosti BIM implementace z praxe, virtuální realitu za využití stavebních BIM modelů, ukázky reálných projektů přímo od klientů, ukázku velkoplošného skenování a jeho využití v BIM a spoustu dalšího. Také se můžete setkat s techniky Autodesk programů, kteří vám rádi zodpoví všechny otázky ohledně daných programů jako je AutoCAD, Revit, Navisworks a další. Seminář je pro všechny účastníky zdarma, počet míst je však omezen.

Program

 • Současnost a budoucnost BIM, Patrik Minks
 • BIM a jeden zdroj pravdy, Tomáš Lendvorský
 • (Ostrava) Koordinace a BIM, Roman Lisník
 • (Hradec) Naše směřování k BIM, Ondřej Pešek
 • Implementace BIM v praxi, Václav Škarka
 • Virtuální realita ve stavebnictví, Matěj Škarka
 • Dynamo a automatizace navrhování - Jiří Drahotuský
 • BIM doplněk pro Revit, ArchiCAD a AutoCAD - Rostislav Mareš
 • (Ostrava) Jednotná datová struktura informací BIM v ČR - Tomáš Čermák
 • (Hradec)  Jednotná datová struktura informací BIM v ČR - Jakub Škaloud
 • Velkoplošné 3D skenování objektů v praxi, Bohumil Michalík
 • (Ostrava) Budoucnost Dolní oblasti Vítkovic, Petr Koudela

  Popis jednotlivých přednášek najdete níže na této stránce.

Doprovodný program

Těšit se můžete i na ukázku prostorového 3D skeneru FARO přímo v provozu, také pokud  nám bude přát počasí, tak proběhne i ukázka leteckého scanování za pomocí dronu od společnosti G4D. Vyzkoušet na vlastní kůži budete moci díky společnosti xVirtuality Ostrava i virtuální realitu s CAD stavebními modely z programů Revit a Navisworks, a to na zařízeních HTC Vive. Podívat se také budete moci na 3D tiskárnu Cetus3D a výtisk stavebních modelů z této tiskárny. Na místě bude i stánek firmy 3D Connexion a budete moci vyzkoušet i unikátní 3D polohovací zařízení pro CAD modely.

 Poradatel partneri

 Zapište si do kalendářů

 • Ostrava - 13. června 2017 - klub Heligonka, Vítkovická 42/3367, 702 00 Ostrava (Přidat do kalendáře)
 • Hradec Králové - 20. června 2017 - Centrum andragogiky, K Dolíkám 809/8b, 503 11 Hradec Králové (Přidat do kalendáře)

 

Řečníci

Patrik Minks - Autodesk spol. s.r.o.
Territory Sales Manager, AEC/INI, Central and Eastern Europe
Autodesk jako jeden z vedoucích globálních výrobců CAD software dlouhodobě sleduje a reaguje na potřeby uplatnění BIM metodiky v průmyslu (nejenom stavebním). V prezentaci zrekapitulujeme současný stav uplatňování BIM ve světě i České republice a seznámíme se s vizí dalšího vývoje BIM v blízké budoucnosti.

Tomáš Lendvorský - Autodesk spol. s.r.o.
Senior Tech. Sales Specialist – AEC
Prezentace nazvaná "BIM a jeden zdroj pravdy", ve které se dozvíte jak pracovat v týmu s projekčními BIM daty, aby byla komunikace v týmu efektivní a bezproblémová. Jak zajistit aby všichni účastníci v celém procesu životního cyklu budovy přistupovali ke stejným verzím dat a jak se vyhnout zbytečným problémům při špatné správě dokumentace.

Václav Škarka - Adeon CZ s.r.o.
Ředitel společnosti
V současnosti je stále více společností z oblasti stavební výroby konfrontováno s požadavkem na uplatnění BIM ve svých projektech. Přechod k projektování v prostředí BIM  s sebou nese řadu požadavků na změny. V prezentaci upozorníme na hlavní z nich a seznámíme se s rolí a pomocí společnosti ADEON při implementaci BIM.

Jiří Drahotuský - Adeon CZ s.r.o.
CAD Specialist - AEC
V této prezentaci si ukážeme, jak se dá zjednodušit práce v programu Autodesk Revit. A to na pár užitečných příkladech z praxe. Vše za pomocí doplňku Dynamo. Uvidíte co se tedy dá v tomto doplňku docílit a jak se dá zautomatizovat práce projektanta tak, aby klikal co nejméně a více se mohl soustředit na důležité části své práce.

Matěj Škarka - Adeon CZ s.r.o.
CAD Specialist - MFG / Cloud
Virtuální realita již není pouhým hraním, ale již i velmi užitečným nástrojem pro komunikaci s klienty nad výslednými CAD daty. Architekti již s virtuální realitou pracují jako s konkurenční výhodou pro své zákazníky. Projděte se svým modelem budovy nebo jiného objektu ještě před tím, než jej fyzicky postavíte. V prezentaci vám ukážu jak velmi jednoduché je dostat váš model z prostředí Revitu a Navisworksu do virtuální reality.

Roman Lisník - Hutní projekt Frýdek-Místek, a.s
Ředitel projekce
Hutní projekt Frýdek-Místek je jedním z vedoucích hráčů na poli uplatňování moderních metod projektování. Jako jedna z prvních začala tato společnost uplatňovat program Navisworks. V prezentaci si ukážeme jeho hlavní přínosy a výhody, zejména při koordinaci komplexních modelů stavebního objektu a eliminaci kolizí v projektu

Ondřej Pešek - PRODIN  a.s.
Projektant
Prezentace nazvaná „Naše směřování k BIM“ je o společnosti, která je co se týče BIM na samotném začátku.  Pro své projekty teprve začíná využívat software Autodesk Revit  a  BIM vnímá jako budoucnost. V prezentaci se tak dozvíte, čím se zabývají, co řeší a vlastně první krůčky, které směřují k  BIM.    

Tomáš Čermák - BIM Manažer, OBERMEYER HELIKA a.s / Jakub Škaloud - BIM koordinátor VCES a.s.
Pracovní skupina PS#03 czbim.org
Pracovní skupina PS03 BIM&realizace se v rámci CZ BIM (odborná rada pro BIM) již druhým rokem věnuje mj. pracím na vytvoření jednotné datové struktury informací BIM modelu pro využití v celém životním cyklu stavby. V prezentaci se seznámíme s aktuálním stavem práce této skupiny a úkoly v oblasti BIM pro nejbližší období

Bohumil Michalík - G4D s.r.o.
Jednatel společnosti
Ukázka projektů z velkoplošného 3D skenování objektů v praxi a využité leteckého skenování za pomocí dronů. Model podkladu pro BIM muzea v Hradci Králové, dále projekt nákladového nádraží Žižkov, 3D model hradu kašperk pro následné zpracování 3D tiskem, vytvoření mračna bodů malého průmyslového areálu Vochov v programu Recap a projekt Strakonického hradu.

Rostislav Mareš - BIM Technology, s.r.o.
Jednatel
Prezentace o doplňku společnosti BIM Tech pro programy Revit, AutoCAD a ArchiCAD, který vám umožní přidat do programů další velmi užiteční funkcionality, které ve své každodenní práci projektanta často využijete. Import katastrálních map z ČÚZK přímo v programu, nástroj pro sendvičové konstrukce, stavební materiály, CAD detaily, orientace dveří, vzorníky RAL a NCS barev a další nástroje.

Petr Koudela - Dolní oblast VÍTKOVICE, z.s.
Výkonný ředitel
Prezentace na téma "Budoucnost Dolní oblasti Vítkovic". Dozvíte se, jaké je plánované rozšiřování areálu a co vše se chystá a plánuje s touto historickou oblastí Ostravy.

RevitNews2017Další informace

Seminář je pro všechny účastníky zdarma, počet účastníků je však omezen, proto Vás prosíme o včasnou registraci. Každý účastník obdrží nejnovější číslo našeho magazinu Revit News, který je mimo jiné zaměřen na problematiku BIM. Občerstvení i parkování pro účastníky setkání je zajištěno. Těšíme se na setkání a zajímavě strávené dopoledne.

 

 Partneři

Děkujeme všem partnerům, kteří se na akci podílejí s námi.

 

A jak to vypadalo v minulých letech?

 BIM Snidane 2016
558 273 502