Kalendář akcí a školení

Žádná událost k zobrazení
Autodesk Gold Partner

Citrix partner

Eset Gold Partner

HP Gold Partner

Microsoft Partner

Vzdálená podpora

Jak pracovat s cloudovými kredity

Cloudové kredity slouží pro práci s cloudovými službami Autodesku. Potřebujete-li například vyrenderovat model ve Fusion 360, pak takový úkon stojí konkrétní počet kreditů, které se Vám odpočítají pokud je máte ve svém účtu nakoupeny.

 

Typy kreditů

Kredity rozlišujeme dvojí - Individuální a Sdílené. Individuální jsou bonus navíc pro každého nového uživatele a slouží jen na vyzkoušení služeb. Neobnovují se a po vyčerpání již uživatel musí využít buď sdílené kredity anebo již nebude mít pro některé cloudové úkony přístup. Sdílené kredity se dají dokupovat a jedná se tedy o hlavní typ kreditů pro Autodesk cloud aplikace. 

 Individuální kredity   Sdílené kredity 
 100 pro nového uživatele.   Můžete dokoupit různý počet sad kreditů.  
 Nemohou být přenášeny nebo sdíleny   Jsou sdílené všemi uživateli, kteří jsou přiřazeni k firemnímu Accountu. 
 Nemohou být dokoupeny.  Mohou být dokoupeny
 Nejdříve se vyčerpávají tyto kredity.  Jakmile se vyčerpají Individuální tak se začnou spotřebovávat Sdílené.

 

Jak zjistím stav spotřebovaných kreditů?

Nejdříve se přihlaste do svého firemního Autodesk Account (ten pod kterým máte kontrakty a přiřazené produkty Autodesk pro svoji firmu). Po té se přepněte na kartu Správa a zde druhé tlačítko shora "Vytváření Sestav". 

credity01


Zde na první obrazovce "Využití cloudových služeb" vidíte celkový přehled jak se kredity u Vás ve firmě a vašich kolegů využívají. Na obrázku níže si třeba všimněte, že je využito pouze 390 individuálních kreditů uživatelů, ale zatím se nevyčerpalo nic ze sdílených. Jelikož jak jsme si řekli tak ty se čerpají až jakmile uživatel dočerpá svoje individuální. 

credity02


Také se můžete překliknout na pohled "Podle uživatelů" a zde uvidíte využití cloudových služeb u konkrétních uživatelů Vaší firmy. Tudíž KDO přesně a kolik kreditů spotřeboval. A to jak Individuálně tak i sdílené. To třeba z důvodu, kdyby Vám zaměstnanci ve firmě vyčerpávali kredity příliš rychle a vy by jste potřebovali zjistit jestli někdo nečerpá více než ostatní. Pak takovému uživateli můžete zakázat přístup na tyto služby.


credity03

 

Jak zjistím kdo může kredity využívat?

Pokud potřebujete přidat nebo odebrat konkrétnímu uživateli přístup k spotřebě Cloud kreditů, pak se přepněte do správy uživatelů.

credity04


Zde jak již víte máte celý seznam všech uživatelů, kteří využívají produkty Autodesk zakoupené Vaší firmou. Zde stejným způsobem jaký jsme si již vysvětlovali můžete přidat nebo odebrat CLOUD aplikace jednotlivým uživatelům. Zkráceně popsáno: Klikněte na Upravit přístup u daného uživatele, najděte aplikaci kterou chcete přiřadit nebo odebrat a zaškrtněte fajfku u daného produktu. V tomto případě můžete například odškrtnout čistě jen jednu službu z celého produktu. Například pokud nechcete aby daný uživatel vytvářel rendery, tak stačí ODškrtnout pole vedle "Rendering". 

credity05