Jak pomocí AA zprovoznit pronajatou licenci

Již pár let si můžete koupit licenci formou pronájmu (rental / desktop subscription). Od února r.2016 budou některé licence nových produktů nabízeny pouze formou takovéhoto pronájmu. Pronajímání licencí má jak své výhody tak i nevýhody a je také odlišné ve způsobu aktivace a správy licencí. Sice stále budete mít lokální aplikaci fyzicky nainstalovanou na svém PC, ale licencování funguje jinak než u licence lokální nebo síťové. Licence je totiž vázána na tzv. Autodesk ID, nebo-li e-mail zaregistrovaný v databázi Autodesk. Pro ověření, zda máte licenci přidělenou, se musí aplikace připojit na licenční službu Autodesk (cur.autodesk.com) a to minimálně 1x za 30 dní.

Co to je a jak se pracuje s Autodesk Account

Pokud jste ještě nikdy u Autodesku nenakupovali a nemáte tudíž vytvořené jeho Autodesk ID, tak Vám bude automaticky vytvořeno při první objednávce s dočasným heslem, které si následně musíte změnit. Na toto ID je Vám napárována objednávka. Po objednání produktu s pronájmem (např. AutoCAD LT) Vám od Autodesku dorazí potvrzující e-mail se souhrnem o kontraktu. Z něj se proklikněte do služby Autodesk Account a přihlaste se pod svým ID.

V kartě Produkty a Služby pod záložkou Všechny produkty a služby naleznete všechny Vaše zakoupené produkty Autodesk.

Autodesk Account licence

Autodesk Account prehled licenci

 

Klikněte na šipku vedle produktu který chcete stáhnout a zaktivovat a zobrazí se Vám jeho rozšířené informace.

Autodesk Account informace o produktu

 

Zde si můžete přečít jaký typ kontraktu máte (Desktop Subscription), kdy tento kontrakt končí, potřebná sériová čísla k produktu a hlavně možnost stáhnout si potřebnou verzi. Pod odkazem "Více akcí" naleznete všechny možnosti stažení. Program si stáhněte a nainstalujte. Při prvním přihlášení Vás program požádá o přihlášení opět pomocí Autodesk ID. 

Autodesk Account Rental license

 

Pokud Autodesk v daném přihlášení nalezne ve Vašem účtu přiřazený daný produkt tak se Vám spustí daný program a od té doby můžete v pořádku pracovat. Jinak řečeno, pokud Vy jste ve svém účtu daný program nalezli, stáhli jste a nainstalovali jste jej z něj tak by následně neměl být žádný problém.

Jak přidat dalšího uživatele pod můj účet a přiřadit mu licenci

Kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme