Kalendář akcí a školení

Žádná událost k zobrazení
Autodesk Gold Partner

Citrix partner

Eset Gold Partner

HP Gold Partner

Microsoft Partner

Vzdálená podpora

Jak pomocí AA zprovoznit pronajatou licenci

Již pár let si můžete koupit licenci formou pronájmu (rental / desktop subscription). Od února r.2016 budou některé licence nových produktů nabízeny pouze formou takovéhoto pronájmu. Pronajímání licencí má jak své výhody tak i nevýhody a je také odlišné ve způsobu aktivace a správy licencí. Sice stále budete mít lokální aplikaci fyzicky nainstalovanou na svém PC, ale licencování funguje jinak než u licence lokální nebo síťové. Licence je totiž vázána na tzv. Autodesk ID, nebo-li e-mail zaregistrovaný v databázi Autodesk. Pro ověření, zda máte licenci přidělenou, se musí aplikace připojit na licenční službu Autodesk (cur.autodesk.com) a to minimálně 1x za 30 dní.

Co to je a jak se pracuje s Autodesk Account

Pokud jste ještě nikdy u Autodesku nenakupovali a nemáte tudíž vytvořené jeho Autodesk ID, tak Vám bude automaticky vytvořeno při první objednávce s dočasným heslem, které si následně musíte změnit. Na toto ID je Vám napárována objednávka. Po objednání produktu s pronájmem (např. AutoCAD LT) Vám od Autodesku dorazí potvrzující e-mail se souhrnem o kontraktu. Z něj se proklikněte do služby Autodesk Account a přihlaste se pod svým ID.

V kartě Produkty a Služby pod záložkou Všechny produkty a služby naleznete všechny Vaše zakoupené produkty Autodesk.

Autodesk Account licence

Autodesk Account prehled licenci

 

Klikněte na šipku vedle produktu který chcete stáhnout a zaktivovat a zobrazí se Vám jeho rozšířené informace.

Autodesk Account informace o produktu

 

Zde si můžete přečít jaký typ kontraktu máte (Desktop Subscription), kdy tento kontrakt končí, potřebná sériová čísla k produktu a hlavně možnost stáhnout si potřebnou verzi. Pod odkazem "Více akcí" naleznete všechny možnosti stažení. Program si stáhněte a nainstalujte. Při prvním přihlášení Vás program požádá o přihlášení opět pomocí Autodesk ID. 

Autodesk Account Rental license

 

Pokud Autodesk v daném přihlášení nalezne ve Vašem účtu přiřazený daný produkt tak se Vám spustí daný program a od té doby můžete v pořádku pracovat. Jinak řečeno, pokud Vy jste ve svém účtu daný program nalezli, stáhli jste a nainstalovali jste jej z něj tak by následně neměl být žádný problém.

Jak přidat dalšího uživatele pod můj účet a přiřadit mu licenci

Kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme