Kalendář akcí a školení

Žádná událost k zobrazení
Autodesk Gold Partner

Citrix partner

Eset Gold Partner

HP Gold Partner

Microsoft Partner

Vzdálená podpora

Jak přidat dalšího uživatele pod můj účet

Přihlašování do Autodesk Account funguje pomocí Autodesk ID. Toto ID se rozlišuje pomocí mailové adresy. Pokud tedy chcete přidat zaměstannce pod svůj firemní účet tak nemusíte zjišťovat zda už vytvořený profil s ID má anebo ne. Prostě zadáte jeho e-mailovou adresu a pokud již vytvořený účet pod touto adresou má, tak se jen přiřadí a pokud né tak mu příjde požadavek na  vytvoření nového.

Co to je a jak se pracuje s Autodesk Account

Vezměme to ale postupně. Pokud chcete přidat uživatele pod svůj firemní účet, tak se nejdřív do něj přihlaste a přejděte do záložky "Správa uživatelů" (User management).

Autodesk Account Sprava uzivatelu

 

Zde uvidíte seznam již přidaných uživatelů. Pro přidání nového uživatele klikněte na tlačítko "Přidat". Zde máte možnost přidávat uživatele postupně jednoho po druhém, anebo zkopírovat si informaci např. z tabulky a přidat vícero uživatelů hromadným způsobem.

Autodesk Account Pridat Uzivatele

 

Stačí tedy vyplnit e-mail (měl by být firemní), jméno a přijímení pod kterým se Vám uživatel zobrazí ve výpise. Nyní mohou nastat dva stavy. Uživatel už přihlášení do Autodesk account MÁ a potom mu tedy příjde pouze informační e-mail, anebo takovéto přihlášení nemá a v tom případě mu na zadaný e-mail příjde uživatelské jméno (což je e-mail) a vygenerované heslo, které si musí hned při prvním přihlášení změnit.

Po té, co uživatele takto přidáte, se Vám ihned zobrazí v seznamu a to s zašedlou ikonou. To znamená, že uživatel zatím ze svého e-mailu nepotvrdil přiřazení pod Váš firemní účet. Jakmile svůj přístup potvrdí, tak se ikona změní na zelenou fajfku. 

Autodesk Account uzivatele

 

Každého uživatele si můžete rozkliknout velkou modou šipkou nalevo od jména a zobrazit si tak jaké všechny produkty a služby má k sobě přiřazeny. Tento uživatel může například stahovat rozšíření produktů a produkty samotné a má přiřazenou možnost využívat 2 produkty: Autodesk 360 a Simulation Flex. Většina produktů má ještě obvykle nějaké služby jako např. Rendering, Uložiště a různé aplikace. Jestli je má přiřazené zjistíte pokud najedete myší na samotný produkt.

Autodesk account uzivatele

 

Pokud chcete uživateli přidat nebo odebrat možnost využívání konkrétního produktu, pak klikněte na "Upravit přístup". Zde jednoduše zafajfknutím přiřadíte daný produkt a popř. si můžete šipkou zobrazit jaké všechny služby se k produktu vztahují a popř. mu nějaké odebrat. Na tomto příkladu můžete vidět, že uživatel má zafajfknuto Stahovaní produktů, rozšíření produktů, Autodesk 360 a Simulation Flex. U každého produktu také vidíte kolik dostupných a nepřiřazených licencí a služeb k aktivaci ještě máte.

Autodesk account uzivatele

Po rozkliknutí Simulation Flex vidíme, že má uživatel přiřazeny všechny služby dostupné k tomuto produktu.

Autodesk account uzivatele

A to je co se správy uživatelů týče vše. 

 

Kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme