Kalendář akcí a školení

Žádná událost k zobrazení
Autodesk Gold Partner

Citrix partner

Eset Gold Partner

HP Gold Partner

Microsoft Partner

Vzdálená podpora

Děkujeme za účast na konferenci BIM Open 2018

Dne 25.9.2018 proběhl třetí ročník konference BIM Open. Děkujeme všem účastníkům za rekordní účast. Na konferenci přišlo téměř 200 zájemců o BIM problematiku z řad projektantů, architektů, manažerů, investorů a studentů. Je zjevné, že BIM tématika v Česku zajímá stále více lidí. A to je dobře. Jsme rádi za příležitost se s vámi setkat a společně se tomuto tématu věnovat. Velmi nás potěšily i následné diskuze po prezentacích. Byly velmi zajímavé a věřím, že nás posunou zase o krok dále. Fotodokumentaci naleznete na našem Facebooku a postupně zveřejňujeme i videozáznamy prezentací na našem YouTube kanálu.

 BIM Open 2018

Dopolední část prezentací

Den konference začal přednáškami kolegů ze společnosti Autodesk. Jan Bucek hovořil o tom, jak vidí budoucnost stavebnictví firma Autodesk a jakým směrem jde. Navázal na něj Tomáš Lendvorský se svou přednáškou BIM v Infrastruktuře, což je téma, které spoustu vás zaujalo. Na několika příkladech z praxe tedy ukázal, jak vypadá BIM v Infrastrukturních stavbách. První blok přednášek uzavřel Josef Žák ze společnosti Skanska. Od něj se účastníci dozvěděli, jak k BIM přistupuje Skanska na svých stavbách a jak jsou v zavádění daleko. Jak pracují s pojmem „BIM protokol“ a co firmu jako je Skanska do těchto inovací žene.

BIM Open 2018 Josef Zak

Druhý blok prezentací začal jednatel společnosti Adeon CZ se svou přednáškou „Včera, dnes a BIM“. V té se věnoval současnému stavu BIM problematiky, jak vypadá příprava BIM legislativy na vládní úrovni a také jak se rozhodnout kdy a jak začít s BIM projektováním? Následovala prezentace na téma BIM komunikace, kterou přednášel Matěj Škarka ze společnosti Adeon CZ. V té se věnoval problémům, které při neuřízené komunikaci na projektu mohou nastat a jak tomu může pomoct řešení BIM 360 od Autodesku. Na tuto prezentaci pak navázal se svými zkušenostmi Roman Lisník, ze společnosti HUTNÍ PROJEKT Frýdek-Místek. Mluvil o tom, jak konkrétně využívají řešení BIM 360 DOCs ke komunikaci na svém projektu do Indie. Celý dopolední blok prezentací pak uzavřel Petr Vokoun, který hovořil o komplexním návrhu definice a třídění negrafických informací o stavebních i TZB prvcích pro potřeby BIM, připravený pracovní skupinou PS03 CzBIM.

BIM Open 2018 Roman Lisnik

Odpolední workshopy

Odpolední část konference byla rozdělena do tří tematických sekcí. V té první se přednášející věnovali BIM ve stavební projekci. Jiří Drahotuský předvedl, jak takový konkrétní BIM projekt v Revitu vypadá na několika ukázkách, například na projektu ropné nádrže v Revitu, kterou jsme zpracovali pro společnost IP Projekt a.s. Také se na ukázkách věnoval tématu jak efektivně spravovat Revit rodiny tak, abyste v tom vždy měli pořádek. A na závěr se s vámi podělil o několik příkladů pro Dynamo, které vám mohou ušetřit dost času.
Další ukázkou, která se vám dle hodnocení velmi líbila, byla přednáška Lukáše Hrubého, který jako vedoucí konstrukce má bohaté zkušenosti na atypických projektech, kde jako strojař uplatňuje také BIM problematiku. Téma BIM pro strojírenství tedy ukázal na projektu V-Tower na kterém se naše konstrukce podílela. Na závěr vás čekala prezentace „Tvorba BIM u již existujících objektů“ na příkladu objektu ZAO letiště Praha. Přednášel Bohumil Michalík ze společnosti G4D.

BIM Open 2018 Jiri Drahotusky

Infrastruktura a BIM

Velmi nás potěšila účast na workshopové části Infrastruktura a BIM. Celým odpolednem vás prováděl kolega Michal Kostelecký z Adeon CZ, společně s Urošem Zagarem ze společnosti CGS. Nejdřív se věnovali našim užitečným pomůcek a aplikací pro infrastrukturní projektování (šablony, podsestavy, dopravní značení a další) pro aplikace AutoCAD a Civil 3D. A následovalo seznámení s moderními aplikacemi, které dodává Adeon pro projektování infrastrukturních děl od společnosti CGS.

BIM Open 2018 Michal Kostelecky

Data a zase data…

Jak již dobře víte, BIM není jen o modelu. Důležitou součástí jsou i správná data. Proto jsme se tomuto tématu věnovali celé odpoledne v této místnosti. Se svými praktickými řešeními zde vystoupili Petr Vokoun z BIM Project, Rostislav Mareš s řešením od BIM Technology a Radek Pazour s pluginem Openings Studio od Assa Abloy.

BIM Open 2018 Tomas Lendvorsky

Děkujeme

Závěrem ještě jednou děkuji všem, kteří věnovali celý den společnému vzdělávání a předávání informací. Partnerům, kteří pro vás připravili velmi zajímavý program od 3D tisku, laserových skenerů, dronů, virtuální reality, plotrů a dalších.

Těšíme se na další setkání s vámi nejen na příští konferenci BIM Open 2019.