Jeden model Autodesk Subscription

OneModelBanner

Autodesk oznámil své další kroky na cestě od údržby software (Maintenence) k pronájmu (Subscription).  Navazuje tak na změny svého obchodního modelu, které proběhly  v roce 2016. Cílem je postupné sjednocení  nástrojů a technologií a jejich zpřístupnění uživatelům prostřednictvím pronájmu (Subscription) jako nejvýhodnější platformy. Pronájmy s sebou přináší nejenom změny, ale také výhody:

 • Nepřetržitý přístup k nejnovějším a vylepšeným funkcím produktů
 • Jistotu funkčnosti vašeho software v souvislosti s rychle probíhajícími změnami technologií a počítačového prostředí
 • Přístup k oborovým sadám (Collections), které jsou přístupné pouze v rámci pronájmu (u Design Suite)
 • Vylepšená technická podpora
 • Zjednodušená správa vámi používaného software

 

Koho se změna týká?

 • Všech těch, kteří své trvalé licence mají pod plánem údržby (Maintenance) a pravidelně jej obnovují.

 

Co vše se v této souvislosti změní:

 • Od 7.5.2017 vstoupí v platnost nový ceník Autodesku, který bude zahrnovat zvýšení cen za obnovení údržby (renewal), a to o 5%. V dalších letech potom Autodesk očekává další zvýšení ceny o 10% (2018) a 20% (2019).  Systém údržby trvalých licencí (Maintenance) však pokračuje dál, avšak v horizontu několika let bude finančně méně výhodný  než pronájem (Subscription).
 • Od června 2017 bude možné přejít za výhodných podmínek z platného Maintenance na Subscription, a to s výraznou slevou, Cena toho přechodu tedy bude  ve stejné výši jako cena obnovení Maintenance. Tato speciální cena bude pro ty, kteří přechod využijí, fixována na dobu tří let. Tento přechod bude možný i v dalších dvou letech s tím, že jeho cena se bude každý rok zvyšovat o 5%.  Největší finanční úsporu tedy získá zákazník při brzkém přechodu.

 

Jaké má uživatel možnosti?

 • Pokračování v Maintenance – Váš plán obnovy a trvalou licenci můžete nadále udržovat touto formou a čerpat její plné výhody. Náklady na obnovu se však v následujících letech zvýší.
 • Ukončení Maintenance – Trvalou licenci můžete nadále využívat a ukončit plán obnovy. Vaše licence však bude zastarávat, nebudete moct využívat nové verze programu, přijdete o profesionální podporu a nejnovější funkce. Taky nebudete moct využívat domácí licenci a předchozí verze programu a přijdete o přistup k bonusům a cloudovým službám.
 • Přechod z Maintenance na Subscription v roce 2017 – Z plánu údržby můžete pohodlně přejít na Subscription (pronájem) a získáte tak nejnovější verze 2018, včetně profesionální plnohodnotné podpory. Vaše náklady na pronájem zůstanou 3 roky stejné.
 • Přechod z Maintenance na Subscription v roce 2018 – Ještě rok můžete pokračovat ve svém plánu údržby Maintenance, který ale bude vyšší. Můžete využívat nejnovější verze programů a všechny výhody plánu údržby. A za rok můžete následně a výhodně přejít na Subscription.
 • Přechod z Maintenance na Subscription v roce 2019 – Ještě 2 roky můžete pokračovat ve svém plánu údržby Maintenance, který bude ale vyšší. A stále využívat nejnovější verze svých programů a všechny výhody plánu údržby. A za dva roky můžete následně a výhodně přejit na Subscription.

Pro uživatele software Autodesk existuje tedy řada variant jak na tyto změny reagovat a jakou cestou se vydat. Pokud si budete chtít udělat představu, jaké možnosti jsou k dispozici pro vaše portfolio využívaného software, kontaktujte nás a my pro Vás připravíme simulaci jednotlivých variant, která Vám pomůže při rozhodování.

Níže jsme pro představu změny přiložili příklad, na kterém je tato změna spočítána. Jedná se o modelový příklad kde je vidět procentuální nárůst. Jednoduše lze tak tedy převést i na ostatní programy a nejen AutoCAD. Příklad je spočtený z koncových ceníkových cen známých nyní koncem března 2017. Ceny jsou uvedené bez DPH a s přepočtem kurzu EUR 27,- Kč. Pokud vás zajímá konkrétní propočtení změn na vašich produktech, pak se neváhejte na nás obrátit.

 

Modelový příklad, srovnání nákladů a úspor při přechodu na pronájem AutoCAD

Přechod na pronájem v prvním roce (2017):

Přechod na Autodesk pronájem v roce 2017
Přechod na Autodesk pronájem v roce 2017 graf

 

Přechod na pronájem v druhém roce (2018):

Přechod na Autodesk pronájem v roce 2018
Přechod na Autodesk pronájem v roce 2018 graf

 

Přechod na pronájem ve třetím roce (2019):

Přechod na Autodesk pronájem v roce 2019
Přechod na Autodesk pronájem v roce 2019 graf

Tabulky a Grafy jsou vytvořeny z cen a podmínek známých v březnu 2017. Kurz EUR a podmínky přechodu se mohly změnit, pokud tento článek čtete později. Prosím kontaktujte nás pro detailní informace, týkající se konkrétně vašich produktů. Data jsou spočítána na produkt AutoCAD, procentuálně platí i pro ostatní programy.

Kontaktujte nás

Vložením zprávy souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com