Kalendář akcí a školení

Žádná událost k zobrazení
Autodesk Gold Partner

Citrix partner

Eset Gold Partner

HP Gold Partner

Microsoft Partner

Vzdálená podpora

Inventor Fusion, revoluční technologie pro Inventor

Počátkem měsíce února Autodesk oficiálně uveřejnil technologii Inventor Fusion. Tato technologie v sobě spojuje dva rozdílné přístupy k editaci 3D modelu. Přímý přístup a přístup založený na editaci prvků historie modelu.

Způsob první, je nám dobře znám z dosavadních verzí Inventoru, kdy pro editaci modelu je nutné upravovat postupně potřebné prvky modelu pomocí stromu historie. Editace je tedy založena na úpravě dříve vytvořených prvků modelu.

Způsob druhý,  známý pod názvem přímá editace, pracuje s modelem jako s celkem nikoli jako se souborem několika prvků chronologicky řazených. Přímý přístup je rychlejší a pohodlnější, ovšem pouze na jednodušší součásti a s vyššími nároky na HW. Největší výhodou přímé editace je bezesporu okamžitá možnost úpravy jakýchkoli (bez ohledu na původ) dat.

Jak sám název napovídá (fusion = fúze, sjednocení), tato technologie umožňuje při práci s modelem využít obou přístupů, tedy jak přímé editace tak standardních nástrojů Inventoru.

Společně s těmito technologiemi bude mít k dispozici uživatel také nové uživatelské rozhraní, menu sjednocené kolem kursoru myši a kdykoli k dispozici bez nutnosti uhýbat na nástrojové lišty nebo panely.

Informace o Inventor Fusion mají v současné době pouze oznamovací charakter. Na zmíněné technologii se pracuje a předpokládá se, že její „Technology preview" bude v budoucnu k dispozici na Autodesk Labs a časem se pravděpodobně stane součástí některé z připravovaných verzí aplikace Inventor.

Chcete-li se dozvědět více informací a shlédnout ukázková videa, stručně představující tuto technologii, navštivte stránku www.inventorfusion.com