Setkání architektů a projektantů ve slavné vile

Společnosti ADEON + Autodesk + Obec Architektů + Agentura Foibos Vás zvou na

Setkání architektů a projektantů ve slavné vile

Které se koná 7. prosince 2010 od 10.30 do 12.30 hod. v Rothschildově zámečku – ředitelské vile Vítkovických železáren (Výstavní 99/80, Ostrava-Vítkovice)


Tematické zaměření setkání


Nahlédnutí do historie i budoucnosti architektury a stavebního projektování

 

PROGRAM:


10.30-11.30 : Komentovaná prohlídka zámečku pod vedením profesora Šlapety

V roce 1828 založená Rudolfova huť ve Vítkovicích vtáhla do té doby arkadickou krajinu do víru industrializace. Roku 1843 se majitelem Vítkovických železáren stal baron Salomon Mayer Rothschild. Záhy proběhla jednání o výstavbě nového domu poblíž železáren. Plány tzv. Centralhausu z března 1847 vypracoval Anton Kraus, pravděpodobně starší bratr známého ostravského stavitele Josefa Krause (1828-1881), původem z Tachova. Pozdně empírová budova patří k rozšířenému typu předměstské vily. Prohlídku vily doprovodí svým zasvěceným komentářem profesor Vladimír Šlapeta, spoluautor publikace Slavné vily Moravskoslezského kraje


11.30-12.00 : Ukázky uplatnění moderní technologie BIM a programu Autodesk Revit Architecture

BIM – Building Information Modelling- je nová technologie která posouvá stavební projektování od kreslení ke zpracování plnohodnotného 3D návrhu, a to už ve v ranné fázi zpracování projektu. Program Autodesk Revit Architecture je typickým zástupcem uplatnění této perspektivní technologie. Ukážeme si to na výstupech řady netypických architektonických návrhů z celého světa.

 

12.00-12.30 : Podívejte se na své návrhy v Navisworks a opravdovém 3D

NavisWorks je výkonné softwarové řešení pro vytvoření jednotného informačního modelu, určeného pro řízení a koordinaci rozsáhlých projektů. Pracuje přímo s nejrůznějšími formáty 3D dat z běžných CAD systémů a umožňuje zobrazení a procházení celého projektu v reálném čase, efektivní 3D koordinaci, 4D plánování (v čase), fotorealistickou vizualizaci, dynamickou simulaci a přesnou analýzu. 3D brýle nám umožní podívat se na svůj návrh v nefalšovaném 3D.

 

Občerstvení zajištěno

Zájemci o účast se mohou registrovat vyplněním formuláře, nebo mailem na ostrava@adeon.cz resp. telefonicky na 558 273 502, registraci po obdržení potvrdíme.

 

Firma:
Kontaktní osoba:
Telefon:
Email:
Počet osob:
Poznámky: