Navštivte výstavu "Radim Václavík JINÉ DOMY"

Ve dnech 7.3.-6.4.2012 můžete navštívit výstavu "Radim Václavík JINÉ DOMY", která se koná v Light Center Praha Zumtobel Lighting s.r.o., Jankovcova 2, Praha 7.  Výstava prezentuje loňskou realizaci ostravského Otazníku, sídla společnosti INTOZA, navrženého poprvé v České republice jako administrativní budova v energeticky pasivním standardu.  Současně nabízí přehled o rozsáhlé tvorbě architekta Radima Václavíka a atelieru ATOS-6, včetně realizací a projektů rodinných vil, sportovních center, městských parků i urbanistických vizí.

 

Výstava hledá odpovědi na otázky:

  • Jak udělat dům levný a současně dobrý?
  • Musí provozní náklady administrativní stavby odčerpat významný podíl z ceny nájmu?
  • Je nutné pořád vymýšlet něco nového?

Výstava také dokumentuje celou řadu alternativ návrhu, s kterými musel pracovat architekt Václavík při hledání optimálního řešení, při čemž mu skvěle sekundoval program Revit Architecture, dodaný společností ADEON, která zajišťuje technickou podporu uživatelů programu a je partnerem výstavy.  Ve dnech 15.3. a 29.3.2012 se můžete zúčastnit komentované prohlídky výstavy s architektem Radimem Václavíkem.

Účastníci našeho podzimního setkání v  ostravském Otazníku si jeho průběh mohou připomenout v galerii umístěné na našem webu zde.

Pokud máte zájem o více informací, kontaktujte nás.